Грантові можливості кафедри КПДС ННІ права
Досвід подачі заявок:
1) було подано міжнародний проєкт «Розробка науково-методичних рекомендацій щодо криміналізації контрабанди товарів комерційного призначення як передумови економічної безпеки України» (Громадської ініціативи «За прозору та чесну митницю»). Одержанні в роботі результати можуть бути впроваджені в подальших прикладних розробках, а саме в якості пропозицій до змін в нормативно-правові акти, які регулюють питання протидії контрабанді, зокрема з тимчасово окупованих територій та з території України на територію Європейського Союзу.
2) було подано проєкт на конкурс Національного Фонду досліджень, присвячений розробці методики взаємодії суб’єктів фінансового моніторингу у контексті протидії транскордонним злочинним схемам, пов’язаними з легалізацією злочинних доходів, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення. Одержанні в роботі результати можуть бути впроваджені в подальших прикладних розробках, а саме в якості пропозицій до змін в нормативно-правові акти, які регулюють питання міжнародної взаємодії суб’єктів фінансового моніторингу, а також розроблення кримінологічних програм протидії легалізації злочинних доходів, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.
3) було подано проєкт на конкурс Erasmus+ JMO-2022-MODULE на тему «Протидія корупції в Україні в умовах євроінтеграції». Одержанні у роботі результаті можуть бути використанні в подальших прикладних розробках, а саме в якості пропозицій до змін в нормативно-правові акти, які регулюють питання протидії корупційним кримінальним правопорушенням та іншим корупційним діянням в Україні.
4) подано проект на конкурс Erasmus+ JMO-2022-MODULE на тему «Цінності інтелектуальної власності ЄС: імплементація в Україні». Метою роботи було вивчення найкращих практик вирішення питань інтелектуальної власності, зокрема штучного інтелекту, авторського права тощо, та можливостей впровадження в Україні.
Основні ідеї, які бажаємо реалізовувати:
- правове забезпечення охорони авторського права в мережі Інтернет в умовах європейської інтеграції;
- охорона авторського права в IT сфері
- особливості протидії камкордингу та піратству на території України в умовах європейської інтеграції;
- особливості правового регулювання та реалізації обороту віртуальних активів на території України;
- особливості проведення фінансової розвідки (моніторингу) у контексті взаємодії суб’єктів її здійснення;
- особливості протидії корупції в умовах воєнного стану.
У 2023 році в рамках напрямку «Жан Моне» програми Еразмус+ кафедра кримінально-правових дисциплін та судочинстава стала переможцем у двох проєктах, зокрема:
1) “EU Experience on the Protection of Personal Data in Cyberspace”/Захист даних і кіберпростір – керівник Думчиков М.О.
2) “The Protection of IP Rights of Researchers and Research Institutions in Ukraine: Best EU Practices”/Захист інтелектуальної власності – керівник Уткіна М.С.